Viesparilor Street , nr. 19, 2nd floor, 2nd district, Bucharest, Romania +4 021 312 62 10 +4 031 405 02 75 office@cnrr.ro National Romanian Council for Refugees

Angajăm cercetător

by CNRR
on 05 July, 2020
Hits: 2581

Noi vara aceasta numărăm CV-uri, interviuri și discuții frumoase cu oameni interesați de domeniul drepturilor omului! 😊

*Post cu normă întreagă. Activitatea se desfăşoară în Bucureşti. Cunoaşterea limbii române și limbii engleze la nivel avansat este necesară.

Candidatul ideal va avea:
• studii superioare de licenţă;
• abilități avansate de comunicare și scriere in limba română şi limba engleză;
• capacitate foarte bună dе organizare a sarcinilor dе serviciu şi dе a respecta termenele limită;
• competențe personale: spirit dе observație, răbdare, orientare către lucrul in echipă, adaptare dinamică la sarcinile din proiect.

Experienta profesională in domeniu este un plus, dar nu constituie o cerinta obligatorie.

Descrierea jobului:
• Cercetarea zilnică a rapoartelor, comunicărilor și știrilor noi din domeniu;
• Realizarea de răspunsuri punctuale la cererile de informaţii din țara de origine;
• Realizarea de fișe de țară, rapoarte generale, rapoarte tematice și chestionare de naționalitate;
• Publicarea materialelor ITO pe portalul INDICIUM și gestionarea portalului.

Calendarul selecţiei:
2 - 13 iulie : primirea aplicaţiilor scrise
13 - 14 iulie : evaluarea tuturor aplicaţiilor primite şi informarea candidaţilor selectaţi pentru interviu
15-22 iulie : susţinerea interviurilor şi a testului rapid de evaluare a competenţelor lingvistice
27 iulie : comunicarea rezultatului final al selecţiei

facebook_page_plugin